Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
NAŠA DOLINA n.o.

Lastovičky v Pú doline

Keď pieseň srdce rozozneje

Bola sobota 28. apríla 2018 a napriek očakávanému „bláznivému“ počasiu sme sa rozhodli pre podujatie pod holým nebom.  Pozvanie do Mestečka už druhýkrát prijali: detský spevokol Lastovičky zo Starej Turej a tanečná skupina Bibs z Myjavy. Aj keď odvtedy už ubehlo viac času, spomíname na zážitky, ktoré zanechali muzikálom“ Ako prišli lastovičky domov“. Bolo čo obdivovať. Skamarátili sme sa.

Príbeh o lastovičkách napísala Kristína Royová. V Mestečku nám ho sprítomnili deti a mládež vo veku od 4 do cca 20 rokov, ktoré doslova „prileteli“ z rôznych strán na javisko, kde piesňami, tancom,  slovom vyrozprávali príhody lastovičiek na ich ceste z teplých krajín domov. Humorné prepojenie niektorých ľudských vlastností s vlastnosťami malých vtáčikov upriamilo pozornosť na cnosti, ako je disciplína, poslušnosť, pracovitosť, súdržnosť. Deti, ale aj dospelí sa zaujímavým spôsobom mohli naučiť veľa z oblasti histórie, zemepisu a prírodných zákonov.

Návštevníci možno postrehli, že medzi účinkujúcimi mohli vidieť aj známe tváre. Deti z Mestečka, Záriečia a Lúk, ktoré prijali pozvanie, sa v predstihu naučili dve piesne a s veľkou láskou boli prijaté účinkujúcimi. Dievčatá sa pri nácviku pred predstavením veľmi šikovne doučili aj ďalšie piesne a spoločné vystúpenie im urobilo radosť. Možno nabudúce sa ochotne pridajú aj ďalšie deti.

Dvaja najmenší chlapci na záver oznámili :  „ Aha, lastovičky sú tu, prišlo leto...“

Piesne rozozvučali srdcia prítomných. A tak nech Božia prítomnosť premieňa naše srdia a prejaví sa prakticky v našich vzťahoch. Nech príde radostné „leto“!

Ďakujeme autorom spomínaného predstavenia: Pavlovi Trúsikovi, Bibiane Michalcovej a predovšetkým Janke Feríkovej, ktorí aktívnou prácou vedú deti rôznych vekových kategórií nielen k umeleckým výkonom, ale aj ku službe, k vzájomnej úcte, rešpektovaniu sa, k porozumeniu. Vďaka patrí celému obslužnému tímu a rodičom.

Úprimne ďakujeme všetkým, ktorí pomohli pri príprave a priebehu podujatia.

Agrofarma Červený Kameň podporila podujatie tým, že poskytla občerstvenie vo forme ich výrobkov.

Naša vďaka patrí Obecnému úradu Mestečko za poskytnutie potrebných priestorov KD a okolia.


 

webygroup

Milan Rúfus : KTO?

Ešte raz, moji, trochu vážne.
Pochodeň dymí, kto ju zažne?
Ktože ju opäť rozsvieti?
Od detí - k veľkým - do detí.
Poraďte, kto nás rozpomenie?
Kto scelí veci rozlomené.
Kto riečku vráti dejinám.
Odpustí všetkým - jej i nám.

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendár


1583347

Úvodná stránka